wtorek, 19 maja 2015

Firestone Walker Brewing – Union Jack IPA


Firestone Walker Brewing – Union Jack IPA 7,5%ABV

Cena: 18zł
Temperatura serwowania: ciut powyżej 10°C

Kolor: Dość jasne złoto. Zaskoczyła mnie nieco krystaliczna wręcz klarowność rodem z mikrofiltrowanych piw koncernowych.
Piana: Utworzyła się wysoka i ładna. Niestety szybko zaczęła się dziurawić i opadać. W efekcie w szklance pozostał jedynie nikły krążek. Lacing równie słaby.
Zapach: Lekki, rześki – dokładnie takiego oczekuję od klasycznego IPA. Dominują cytrusy, w tle natomiast odrobina słodkich owoców tropikalnych (głównie melon). Brak żywicy – szkoda, brak alkoholu – na szczęście.
Smak: Smak już nieco zawodzi. Głównie za sprawą utlenienia (odrobina kartonu). Goryczka na średnim poziomie, bardzo krótka. Dominują posmaki ziołowe. Poza tym w sumie nic ciekawego więcej się nie dzieje.
Wysycenie: Średnie – adekwatne do stylu.
Opakowanie: Typowa dla Amerykanów butelka 355ml, klasyczna stylistyka etykiety. Kapsel znów dedykowany piwu.
Komentarz: Piwo zdecydowanie nie rzuca na kolana. Myślę jednak, że to wina butelki/transportu/przechowywania. Gdyby nie utlenienie byłby to naprawdę przyjemny, orzeźwiający trunek. Bo o niedostatek goryczki należy obwiniać jedynie moje zachłanne kubki smakowe. Szukajcie więc butelek z możliwie długą datą przydatności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram