środa, 27 maja 2015

Põhjala – Öö


Põhjala – Öö 10,5%ABV

Cena: 13zł
Temperatura serwowania: pokojowa

Kolor: Właściwie całkowicie czarny. Pomimo tego brak typowego dla stoutu efektu całkowitej smoły (w końcu Öö to imperialny porter bałtycki a nie RIS).
Piana: Piana o przepięknej, orzechowej barwie. Niestety jest dość niska i nietrwała. Także pozostawiane przez nią na ściankach koronki okazują się być marnej jakości.
Zapach: Dominują aromaty słodkiego kakao (rozpuszczalne) oraz subtelny popiół. Alkohol świetnie ukryty – nie drażni nawet w ogrzanym piwie. Całość jest jednak dość płaska i mało intensywna.
Smak: 90% doznań smakowych to najzwyklejsza, słodka czekoladowość. Pojawiło się co prawda nieco kandyzowanych oraz suszonych owoców, jednak zostały szybko stłumione wysoką pełnią. Goryczki właściwie nie ma (użyto Magnum oraz Northern Brewer). Alkohol przyjemnie rozgrzewa przełyk.
Wysycenie: Niskie, bardziej zbliżone do tego z stoutu.
Opakowanie: Etykieta prosta, lecz bardzo fajna. Firmowy kapsel w kolorystyce pasującej do reszty.
Komentarz: Powiedziałbym, że to po prostu przeciętne piwo. Nie zapewnia żadnych specjalnych doznań smakowych. Myślę jednak, iż na chłodny jesienny wieczór przy kominku może nadać się idealnie. Skupiasz się wtedy np. na dobrej książce a piwo jest jedynie akompaniamentem. W tych celach polecam jak najbardziej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram