piątek, 5 czerwca 2015

Buxton Brewery & Evil Twin Brewing – Come Again


Buxton Brewery & Evil Twin Brewing – Come Again 4,7%ABV

Cena: 14zł
Temperatura serwowania: 6-8°C

Kolor: Bardzo jasnego złota. Z jednej strony całość jest jednorodnie zamglona, z drugiej zaś widoczne unoszące się w toni spore paprochy prawdopodobnie pochodzenia chmielowego.
Piana: Utworzony na początku całkiem ładny kożuszek opada niestety do cieniutkiego krążka. Także koronki na szkle okazują się być nadzwyczaj mizerne.
Zapach: Dominuje chmielowość w postaci kwaśnych cytrusów oraz stonowanej ziołowości. Poza tym sporo nut słodowo-zbożowych. Całość wyjątkowo wyraźna oraz rześka.
Smak: Gdyby nie bardzo delikatna kwaśność powiedziałbym, że to po prostu bardzo dobre, klasyczne pale ale (oczywiście w amerykańskim wydaniu). Kwaśność dość czysta, lekko ziemista, kojarzy mi się z berliner weisse (oczywiście jest sporo niższa). Goryczka co najwyżej na średnim poziomie, odrobinę zbyt niska.
Wysycenie: Całkiem spore, bardziej pasuje do lagera niż ale.
Opakowanie: Etykieta w standardowej jak na Brytyjczyków formie, informacji jak na lekarstwo. Kapselek niestety znowu całkiem łysy.
Komentarz: Moje drugie podejście do tego piwa. Tym razem okazało się nieco inne. Przede wszystkim kwaśność jest na niższym poziomie. Na pierwszy plan wysunął się za to profil chmielowy. Tak czy inaczej jest to bardzo solidne, lekkie APA – Idealne wręcz na obecnie panujące coraz cieplejsze dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram