środa, 3 czerwca 2015

Kaapse Brouwers – Carrie Strong IPA

16°blg 6,5%ABV 39EBU Cena: 12zł


Piwo o barwie ciemnego bursztynu, niemalże idealnie klarowne. Piana w kolorze ecru, średniej obfitości, opadająca do cieniutkiego kożuszka. W trakcie picia pozostawia na ściankach delikatne koronki.

Dawno już w żadnym IPA nie spotkałem się z tak obłędnie słodkim aromatem. Jest tu właściwie wszystko co mdłe: melon, mango, karmel, cukier brązowy oraz miód. Ciężko jednak stwierdzić czy to zasługa utlenienia, czy też rzeczywiście użyto tony ciemnych słodów. Po zastosowanych chmielach można byłoby spodziewać się cytrusów (Simcoe, Cascade, Amarillo, Chinook).

W smaku jest dość podobnie. Niska goryczka o dość ziołowym profilu smakowym zdecydowanie bardziej kojarzy mi się z brytyjską interpretacją stylu. Całość jest zdecydowanie pełna, niemalże wyklejająca. Mały udział w tym ma także bardzo niskie wysycenie.

Piwo to jest całkowitym przeciwieństwem wytrawnych wersji west coast. Nie oznacza to jednak, że jest kiepskie. To całkiem miła odmiana od tego czym w większości obecnie raczy nas rynek. Całkiem solidna pozycja na chłodniejsze letnie wieczory. Szczególnie w tej cenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram