sobota, 20 czerwca 2015

Naparbier – Avant-Garde Series Dubbel. Ed 2015


Naparbier – Avant-Garde Series Dubbel. Ed 2015  8,4%ABV

Cena: 13zł
Temperatura serwowania: zaczynałem poniżej 10°C

Kolor: Brązowy, tudzież bardzo ciemna miedź. Brak rubinowych refleksów, klarowne.
Piana: Stosunkowo niska i nietrwała. Utrzymuje się jedynie jako cieniutki krążek. Także pozostawiane na ściankach ślady okazują się być bardzo mizerne. W tym stylu nie jest to jednak wadą.
Zapach: Na pierwszym planie czerwone, kwaśne owoce oraz odrobina miodu. W tle owocowy susz, karmel oraz cukier kandyzowany. Alkohol obecny, jednak doskonale wkomponowany – nadaje subtelnej likierowości.
Smak: Tu czekało mnie pozytywne zaskoczenie. Spodziewałem się ulepku. Piwo okazuje się być całkiem wytrawne i wyraźnie kwaskowe. Sporo moreli, fig oraz gorzkawego karmelu. Aftertaste ziołowy, minimalnie rozgrzewający.
Wysycenie: Lekko powyżej średniego. Prawdopodobnie byłoby wyższe gdybym nie pozbył się jego części przy nieco brutalnym nalewaniu.
Opakowanie: Butelka oraz etykieta w klasycznej stylistyce dobrze komponuje się z belgijskim charakterem dubbla. Do tego kapselek z logo browaru.
Komentarz: Naprawdę niezłe piwo. Może nie do końca zbieżne z tym do czego przyzwyczaili mnie trapiści, lecz na pewno nie nudne. Doskonałe jako odskocznia od „nowej fali” oraz propozycja na chłodniejsze wieczory.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram