piątek, 12 czerwca 2015

Omnipollo – Mazarin Oatmeal Pale Ale


Jak sama nazwa mówi jest to American Pale Ale warzone z dodatkiem płatków owsianych. Swoją drogą: czy tylko mi malunek na froncie butelki przypomina roztopione dildo zamiast świeczki? :D


5,6%ABV Cena: 20zł

Piwo o jasnożółtej barwie, pod światło przypomina wręcz bladą zieleń. Klarowność iście koncernowa. Sporo gęstej i drobnej piany. Niestety opada do centymetrowej warstewki pozostawiając przy tym liczne lepkie ślady na ściankach szklanki. Bez trudu daje się jednak wytworzyć na nowo zakręceniem trunku w szklance.

Niesamowicie rześki aromat pojawia się już po uchyleniu kapsla. Dominuje klasyczna cytrusowość (gorzki grejpfrut, mandarynki), lecz nie brak także nutek ziołowych oraz odrobiny typowo tropikalnej słodyczy.

Smak odrobinę mnie zaskoczył. Tego, że piwo jest niesłychanie lekkie oraz wytrawne spodziewałem się od początku. Liczyłem jednak na zdecydowanie wyższą goryczkę. Ta zastana pomimo świetnego profilu smakowego (gorzkie albedo) zdecydowanie nie zaspokaja moich kubków smakowych. Cała reszta stoi jednak na najwyższym poziomie. Baza słodowa minimalna, lecz nie wodnista (obstawiam, że role odegrały tu płatki owsiane). Ani śladu znienawidzonych przeze mnie w polskich APA posmaków zbożowych, łuskowych.

Ujmę to tak: może i brakuje mi nieco goryczki, lecz mam świadomość, że technicznie jest to najlepiej wykonane Pale Ale jakie piłem w życiu. Pijalność i rześkość na najwyższym poziomie. Nie wiem cóż jeszcze mogę dodać. Tanio nie jest, lecz z pewnością warto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram