poniedziałek, 15 czerwca 2015

To Øl & Nómada – Battle Royal Imperial Miso Porter


To Øl & Nómada – Battle Royal Imperial Miso Porter 11%ABV

Cena: 13zł
Temperatura serwowania: 15°C

Kolor: Po prostu porterowy.
Piana: Z początku nawet całkiem wysoka, o przepięknej ciemnej barwie. Redukuje się jednak do milimetrowej warstewki przy czym niechętnie osadza się na ściankach szklanki.
Zapach: Aromaty typowe dla stylu takie jak czekolada, paloność a nawet odrobina dymu. Sporo także owocowości. Nad wszystkim góruje jednak wyraźna nuta sosu sojowego. Całości dopełnia nieco spirytusowy alkohol.
Smak: W smaku jest dość podobnie. Sporo gorzkiego kakao, które pozostawia suchość w ustach. Goryczki pochodzenia chmielowego ciężko się doszukać. Alkohol mocny, rozgrzewający i drapiący w przełyk. Całość wytrawna i bardzo agresywna.
Wysycenie: Niskie, adekwatne dla stylu.
Opakowanie: Jak zazwyczaj – bardziej skupiono się na sztuce, niż na przekazaniu istotnych informacji na temat piwa.
Komentarz: Z zastosowania w piwie sosu sojowego oraz płatków owsianych efekt przyniósł tylko ten pierwszy. Nie do końca jestem jednak przekonany czy odbiło się to w sposób pozytywny. Piwo jest zdecydowanie charakterne i spokojnie mogłoby poleżakować w piwniczce kilka lat. Biorąc pod uwagę cenę myślę, że warto się skusić, gdyż z pewnością nie jest to coś z czym ma się kontakt na co dzień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram