sobota, 4 lipca 2015

Amager Bryghus & Beerbliotek – International Men Of Mystery


Jest to po prostu Double IPA warzone z dodatkiem marakui.


8,5%ABV 115IBU Cena: 19zł


Piwo o kolorze ciemnego, czy też jak kto woli jasnego złota. Klarowność tak okrutna, że aż przywołująca na myśl złe skojarzenia. Piany mało, ta zaś która powstałą w wyniku energicznego nalewania migiem opada złowrogo sycząc. Nawet na ściankach nie raczy osiadać – podła, czyż nie?


Pociągam więc nad szklanką nosem i wyczuwam aromaty owoców tropikalnych. Ciężko jednak stwierdzić czy to zasługa chmieli, czy też dodatku marakui (użyto sprawdzonych odmian: Amarillo, Citra i Columbus). Jest po prostu słodko, nieco zbożowo. Całe szczęście, że Duńczykom udało się ukryć alkohol – nut bimbrowych chyba bym nie zniósł.

Ok., czas załyczyć tego mixu. W smaku już dodatek egzotycznego owocu jest jak najbardziej wyczuwalny – głównie jako przyjemna, nieco ściągająca kwaskowość. Do tego subtelna kontra słodowa. Goryczki jednak jak na zadeklarowaną wartość IBU nie ma właściwie wcale. Nie powiem jednak, iż jest to spory minus – wraz z niskim wysyceniem w efekcie otrzymujemy niesamowicie pijalny trunek.

Ciężko podsumować tego Mystery Mena. Doznania smakowe nie urzekły mnie zbytnio. Z drugiej strony piwo okazało się obłędnie pijalne i lekkie w odbiorze (całkowity brak alkoholu, niskie wysycenie). W kategorii „zdradzieckiego session IPA” myślę, że plasuje się w TOP5 pitych przeze mnie piw. Spróbować warto, powtarzać mniej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram