poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Buxton Brewery – Stronge Extra Stout

7,4%ABV
Cena: ok. 16zł
Temperatura serwowania: pokojowa

Kolor: Stoutowy – brunatny, acz nie czarny.
Piana: Spora, lecz nie tak trwała jakbym sobie tego życzył. Opada do cieniutkiej tafli przy czym pozostawia po sobie brązowe plamki na szkle.
Zapach: Niemal całkowicie zdominowany przez czarną, wyraźnie kwaśna kawę. W tle pozostało odrobinę miejsca na gorzkie kakao oraz drzewną, ogniskową nutę popiołu. Miło mnie zaskoczyło całkowite ukrycie alkoholu (pozwoliłem piwu solidnie się ogrzać).
Smak: Udział palonych słodów musiał być naprawdę spory gdyż pochodząca od nich goryczka oraz kwaśność okazały się naprawdę mocne. Całość zdecydowanie agresywna, wcale nie za sprawą podwyższonego woltażu.
Wysycenie: Delikatne, rzekłbym wręcz, że kremowe – to chyba największa zaleta tego piwa.
Opakowanie: Niczym specjalnym się nie wyróżnia. No ok, jest jeden niuans – to pierwsze z pitych przeze mnie piw od Buxton na którym nie widnieje „drink fresh” lecz „good for aging” (przypominam, że „fresh” znajdowało się nawet na RISach).
Komentarz: Hmmm... cóż mogę powiedzieć? Jest to po prostu poprawny FES. Nic mniej, nic więcej. W tej cenie myślę, że to fajna pozycja, lecz nie da się ukryć, że piłem sporo lepszych piw w tym gatunku, jak i niejedno z piw tegoż browaru zdecydowanie bardziej przypadło mi do gustu. That's all.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram