piątek, 7 sierpnia 2015

Evil Twin Brewing & Naparbier – Dark Raven


Jest to stout (określony mianem session) uwarzony specjalnie na Barcelona Beer Festival 2015.

4,5%ABV Cena: 18zł


Piwo powitało mnie głośnym sykiem oraz lekkim gushingiem. Nie zdziwiła mnie więc masa piany w szklance. Opada ona bardzo powoli do półcentymetrowego kożuszka, oblepia przy tym ścianki delikatnymi koronkami. Barwa dość typowa dla stylu – mocno ciemny brąz.

Aromat ciekawy. Poza typową kawą oraz czekoladą znalazło się sporo miejsca dla owocowości. O tyle jest ona nietypowa, że zamiast najczęściej spotykanych wiśni tu pojawia się wyraźna borówka (słodka amerykańska).

Odczucia smakowe bardzo podobne. Gorzkie kakao oraz niebieski owoc. Goryczka na co najmniej średnim poziomie, ciężko jednak stwierdzić czy pochodzi od chmielu. Całość bardzo wytrawna, lekka i pijalna. Niestety zawodzi wysycenie. Spodziewałbym się niskiego, gładkiego, otrzymałem zaś wysokie, szorstkie wręcz.

Obstawiam, że coś z piwem poszło nie tak. Nie mam pojęcia czy to kwestia całej warki czy też mojej butelki. Nawet jednak jeśli wdała się infekcja, jej efekty okazały się całkiem fajne. No może poza zbytnią ilością CO2. Jednak nie marudzę, wystarczyło poczekać nieco lub popracować piwem w szkle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram