sobota, 8 sierpnia 2015

Weird Beard – Upside to A Down Day

4,6%ABV
Cena: 18zł
Temperatura serwowania: 10°C

Kolor: Pepsi – jak widać osiągnięcie całkowitej czerni w Black IPA sprawia problemy większości browarów. Niezła klarowność.
Piana: Jak widać na zdjęciu tworzy się całkiem wysoka. Opada powoli do cieniutkiej warstewki. Na pocieszenie pozostawia po sobie sporo lepkich śladów.
Zapach: Nadzwyczaj mocna paloność – nawet w RISach rzadko taką spotykam. Czarna kawa oraz ogniskowy popiół dominują niepodzielnie. Poza tym właściwie nic się nie dzieje. Wszelka chmielowość nawet jeśli była tu obecna, została zepchnięta na tak odległy plan, że stopiła się z horyzontem – to dziwne bo zastosowano Bravo, Apollo oraz Cascade do chmielenia na zimno.
Smak: Tu także wieje nudą. Wytrawne, bardzo lekkie. Goryczka niska, przy tak lekkim piwie wyceniłbym ją może na 30IBU. W dodatku z pewnością nie cytrusowa. Całość robi na mnie wrażenie mocno rozwodnionej, kwaśnej kawy.
Wysycenie: Co najwyżej na średnim poziomie – spodziewałem się wyższego, lecz to szczegół.
Opakowanie: Etykiety tegoż browaru to coś co zdecydowanie lubię, zaś ciekawe czaszkowe kapsle to gratka dla kolekcjonerów dupereli.
Komentarz: Kolejne Black IPA które ma niewiele w sobie z założeń stylu. Nie dziwi mnie to, gdyż jak sam browar przyznaje jest to po prostu nieudane Black Perle (Single Hop Milk Stout), które tak im posmakowało, że dochmielili podczas fermentacji i popakowali w butelki. Miło widzieć taką szczerość ze strony Weird Beard, jednak samo piwo mnie nie przekonuje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram