środa, 16 września 2015

Gościszewo – Porter Bałtycki Wędzony


Piwo uwarzone z okazji 24-lecia browaru. Zastosowano słód wędzony drewnem bukowym oraz czereśniowym.

24°blg 9,6%ABV Cena: 55zł

Barwa odpowiednio dla stylu ciemna, pod światło rzekłbym krwista. Piana o pięknej, beżowej barwie, niestety nietrwała. Dość łatwo można ją jednak wzniecić ponownie. Lacing nadzwyczaj skromny.

Poza aromatami typowymi dla stylu jak suszone śliwki, czy owoce leśne, znalazło się miejsce dla tytułowej wędzonki. Nie jest to jednak nuta wiodąca. Towarzyszy jej wyraźny, acz pomimo tego przyjemny alkohol.

Smak to już całkiem solidny oscypek. Poza tym sporo gorzkiej czekolady oraz kandyzowanych wiśni. Niestety jak dla mnie całość jest zdecydowanie zbyt ciężka i słodka. Wielka szkoda, gdyż nawet z wysyceniem udało się trafić w punkt.

Piwo ciężkie do oceny. Sam profil smakowy wędzonki zaliczam do jednych z lepszych z jakimi miałem styczność w polskich piwach. Potężna słodowość odebrała mi jednak sporo przyjemności z degustacji. Może rzeczywiście należałoby potrzymać butelkę kilka lat. Za tym jednak jak wiadomo nie przepadam. Dobra pozycja, lecz na kolana w żadnym wypadku nie rzuca.

1 komentarz:

  1. Lubie Pana bloga i niekiedy sugeruje się wyborem piwa właśnie przez pryzmat Pana doświadczeń.
    Portera Gościszewskiego piłem ze dwa miesiące temu i odczucia po wypiciu mam troche inne.
    Wędzonka wręcz niewyczuwalna, minimalna, lekko muśniecie dymem. W aromacie same czereśnie, śliwek nie doszukałem się. Lepszego portera w życiu chyba nie piłem :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram