poniedziałek, 14 września 2015

Left Coast – Hop Juice

9,7%ABV 82IBU Cena: 18zł

Kolor: Ciemnozłoty, pomarańczowy. Piwo urzeka lagerową wręcz klarownością – przy zastosowaniu chmielenia na zimno nie zdarza się to tak często.
Piana: Wysoka, zwiewna i wyjątkowo odporna na sporą zawartość alkoholu. W dodatku niesamowicie klei się do ścianek szklanki.
Zapach: Profil aromatyczny zdecydowanie przesunięty w stronę słodkich owoców tropikalnych, niż rześkich cytrusów. Melon, mango oraz ananas to wiodące nuty. W tle odrobina alkoholu – na szczęście przyjemnie współgrająca z resztą.
Smak: Wyraźna, żywiczna słodycz została skontrowana goryczka. Teoretycznie niskie IBU zostaje w praktyce podbite wyraźnymi procentami. W efekcie otrzymujemy przyzwoity balans słodowo-chmielowy.
Wysycenie: Poprawne – na średnim poziomie.
Opakowanie: Eta w typowo amerykańskim stylu, kapselek z logo browaru. Niestety jak zwykle mało informacji – jedynie notka, że zastosowano 5 odmian chmielu (nie wiadomo jakich) oraz dwutygodniowe chmielenie na zimno.
Komentarz: Poprawne, Double IPA o wysokim woltażu. Do pełnej satysfakcji brakowało mi jednak choćby odrobiny klasycznej cytrusowości. Pijalność jednak ograniczyła degustację do 10 minut – myślę, że to dobry wynik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram