niedziela, 18 października 2015

Baird Beer – Suruga Bay Imperial IPA

8,5%ABV
Cena: 17zł

Kolor: Starego złota, wpada niemal w jasną miedź. Wyraźne zmętnienie oraz sporo drobinek zawieszonych w toni – sprawiają wrażenie chmielowych.
Piana: Z początku obfita, po chwili opada do kilkumilimetrowej warstewki w której postaci pozostaje już do końca. Ładnie krążkuje na ściankach.
Zapach: Tu dominuje cytrynowa herbata. Odrobina ziołowości oraz alkoholu w tle. Całość jednak jest zdecydowanie zbyt mizerna jak na podwójne IPA. Spodziewałem się wyraźnego, aromatycznego kopa, zaś otrzymałem co najwyżej lekko perwersyjny klaps.
Smak: Także i tutaj wszystko stoi na średnim poziomie. Podbudowa słodowa, goryczka, procenty – wszystko wyczuwalne, lecz pomimo tego jakieś bez wyrazu, odrobinę nijakie.
Wysycenie: Na średnim poziomie – poprawne w każdym calu.
Opakowanie: Etykieta estetyczna, firmowy kapselek także. Poza zawartością alkoholu na kontrze znalazło się info, iż piwo jest niefiltrowane oraz refermentowane w butelce.
Komentarz: Najzwyklejszy średniak jakich wiele na rynku. Niczym specjalnym nie ujmuje. Ciężko mi stwierdzić ile w tym winy browaru, ile też zdziałał upływ czasu od wypuszczenia piwa. Było miło, jednak to zdecydowanie jednorazowa przygoda.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram