czwartek, 22 października 2015

Hop Valley – Vanilla Infused Porter (V.I.P.)


5,9%ABV 50IBU Cena: 25zł
Jest to Robust Porter w któremu podczas procesu leżakowania dorzucono laski wanilii.

Kolor: Bardzo ciemny, brunatny brąz – z pewnością porterowy.
Piana: Już przy nalewaniu widać było, że szału nie będzie. Cienka warstewka po chwili redukuje się do najzwyklejszego krążka. Niechętnie osadza się na ściankach TeKu.
Zapach: Zdominowany przez słodkie, niemalże mleczne kakao. Sama jednak wanilia jest zdecydowanie wytrawna, w dodatku na niskim poziomie. W tle ciut karmelu (krówki) oraz popiołowa paloność.
Smak: Tu słodycz przeplata się z wytrawnością. Sporo kwasowości kojarzącej mi się głównie z palonymi słodami. Aftertaste przyprawowy – poza waniliną, doszukałem się nut goździka i kardamonu. Całość jest niesamowicie lekka (do wodnistości niewiele brakuje) oraz cudownie pijalna.
Wysycenie: Średnie, drobne - odpowiednie.
Opakowanie: Szata graficzna mnie nie porywa – nie przepadam za metalicznymi akcentami. Info tyle co zazwyczaj u Jankesów, czyli mało. Kapselek z logo.
Komentarz: Piłem niejeden lepszy Robust. Także dodatek wanilii wypadał nieraz dużo lepiej. Pomimo tego V.I.P. jest piwem ciekawym. Mam mocne skojarzenia z Pumpkin Ale czy piwem świątecznym. Duża butelka z pewnością warta wydanych pieniędzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram