poniedziałek, 12 października 2015

Mikkeller – Beer Geek Dessert

Kolejne piwo z serii Beer Geek. Podobnie jak w przypadku Vanilla Shake jest to RIS owsiany z dodatkiem wanilii. Tym razem jednak jako drugi dodatek zastosowanie nie kawę, lecz kakao. Żeby było ciekawej oba dodatki „ekstrahowano” w klasycznym French Press. 


11%ABV Cena: 28zł

Tak jak we wcześniej degustowanej wersji, tak i tutaj barwa okazała się iście smolista. Piana nietrwała, utrzymuje się właściwie jedynie w postaci krążka. Pomimo tego ładnie znaczy swą obecność na szkle.

Aromat nie dość, że bardzo mocny, dodatkowo zniewalająco słodki. Praliny, czekolada pod wszelkimi postaciami oraz lekkie espresso w tle. Całość doprawiona odrobiną przyjemnego alkoholu.

Smak zaskoczył mnie jeszcze pozytywniej. Spodziewałem się ciężkiego ulepku. Oczywiście pełnia stoi na wysokim poziomie, na szczęście kontruje ją bardzo gorzkie kakao oraz wyraźna, lecz nie przesadzona kwaśność kawowego pochodzenia. Wanilia niestety jest niemalże niewyczuwalna. Aftertaste długi, ciut rozgrzewający oraz cudownie palony (dry).

Dessert z pewnością jest piwem ciekawym. Nie wiem ile sukcesu tkwi w umiejętnym doborze dodatków, ile zaś w stworzeniu samej solidnej bazy. Jednak przyznam, że niejeden Imperial Stout warzony „sauté” wywarł na mnie dużo większe wrażenie. Pomimo tego z pewnością piwo jest w stanie zapewnić przyjemną, przynajmniej półgodzinną degustację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram