czwartek, 8 października 2015

North Coast – Old Rasputin Russian Imperial Stout

9%ABV 75IBU
Cena: 24zł

Kolor: Dokładnie taki jak w RISie powinien być czyli całkowicie czarny. Nawet w referencyjnym przewężeniu szkła Hamburg barwa jest co najwyżej ciemnobrunatna.
Piana: Rzekłbym, że wręcz doskonała. Wysoka, drobniutka, towarzyszy do samego końca degustacji oraz pozostawia lepkie koronki na ściankach – czego chcieć więcej?
Zapach: Tu dominują nuty kwaśnej kawy oraz gorzkiego kakao. Nie brak także ciut agresywnej paloności. Dopiero wraz z ogrzaniem ujawniają się ciemne owoce (jeżyny). Alkohol doskonale wkomponowany – jednak przy tym poziomie nie zaskakuje mnie to zbytnio.
Smak: Skłamałbym mówiąc, że zaskoczył mnie czymś oryginalnym. Jest po prostu wszystko co w tym stylu znaleźć się powinno. Wysoka pełnia, mnóstwo smaczków pochodzących od palonych słodów oraz rozgrzewający finisz. Urzeka natomiast idealny balans pomiędzy tym wszystkim.
Wysycenie: Niskie i drobne – tutaj także właściwie nie ma się do czego przyczepić.
Opakowanie: Tak nazwa jak i etykieta nawiązuje do kontrowersyjnej postaci rosyjskiego domniemanego mnicha. Kapsel ładny, info mało.
Komentarz: Z pewnością nie jest to ekstremalny Imperial Stout. Ot po prostu trunek spełniający założenia stylu. Może to sporo, może zbyt mało. Myślę jednak, że warto spróbować go chociaż raz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram