czwartek, 1 października 2015

To Øl – Shamelessly Barrel Aged


Jest to Belgian Strong Ale leżakowane w dębowych beczkach przez 4 miesiące.

10%ABV Cena: 36zł

Piwo jest ciemno miedziane, brązowe, niewiele mu brakuje do jasnego rubinu. Wysoka i gęsta z początku piana ustępuje procentom opadając do solidnego krążka. Lacing delikatny, lecz niesamowicie lepki.

W aromacie na pierwszym planie ujawniają się nuty karmelu, ciemnego miodu oraz słodkich winogron. Dużo delikatniejszy okazał się wpływ beczki – nadała efektu mokrego drewna oraz odrobiny słodkiej waniliny, która pojawia się dopiero po całkowitym ogrzaniu. Alkohol zaskakuje swoją delikatnością.

Smak jest właściwie kontynuacją tego co można było wyniuchać z TeKu. Z początku atakuje nas mocna słodycz. Jeszcze bardziej potęguje ją wręcz wyklejająca kubki smakowe tekstura. Po chwili do głosu dochodzi jednak ziemistość oraz gorzki karmel. Leżakowanie wprowadziło sporo drzewnych tanin oraz dosłownie krztę dzikości w postaci posmaku niegarbowanej skóry.

Shamelessly to piwo przede wszystkim kompletne i dobrze ułożone. Żadna nuta nie wybija się zbytnio tłumiąc pozostałe. Aftertaste bardzo długi i ciekawy. Jeśli w którymś momencie znudzą Wam się  leżakowane RISy, sięgnijcie po tego typu klasykę. Czasem warto odpuścić sobie nowofalowe chmielenie na rzecz takiej właśnie pozycji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram