Ot sztandarowy produkt od „trzech fontann” będący blendem 1, 2 i 3-letniego lambica. Zasyp w 60% stanowi słód jęczmienny, pozostała część to niesłodowana pszenica. Standardowo chmielenie przeprowadza się starym, zwietrzałym zbiorem, zaś efekt finalny leżakuje w dębowych beczkach. Piwo łapie się na końcówkę TOP10 w swym stylu według RateBeer.

6%ABV Cena: 27zł (375ml)

Z wyglądu piwo charakteryzuje się barwą starego złota, przy czym lekko opalizuje. Piana co mnie nie dziwi okazuje się być niską, na szczęście jednak towarzyszącą w postaci milimetrowej warstewki podatnej na wzniecanie podczas całej degustacji.

Aromat bez dwóch zdań dziki. Ogromna dawka skóry, drewna oraz piwniczności. Na drugim planie kwiatowość, szczypta ziołowego chmielu, a także przyspieszająca pracę ślinianek kwasowość. Całość bardzo dobrze zgrana, nie agresywna.

Pierwszy łyk zwiastuje całkiem sporą kwaśność. Po chwili przechodzi ona jednak w łagodną słodowość przyprawioną nutami pieprzu oraz końskiej derki (ciut stęchlizny). Nie spodziewałem się natomiast octu – jest delikatny, lecz zdecydowanie obecny. Wysycenie minimalnie powyżej średniego, drobne, musujące, zaś procenty całkowicie zakamuflowane.

Bardzo dobry przedstawiciel stylu, w pełni zasługujący na wysokie noty. Zdecydowanie warto jednak potrzymać kilka egzemplarzy w piwniczce, aby otwierając co parę lat obserwować ewolucję piwa. Tak czy inaczej jest to może nie najtańsza, lecz zdecydowanie jedna z lepszych opcji na początek obcowania z wszelakimi mieszanymi Lambicami.