Jeżeli jesteś studentem i chcesz zarobić, być może zastanawiasz się, gdzie możesz poszukać dodatkowej pracy. Tak naprawdę masz wiele opcji. Twoim pracodawcą może być kawiarnia, sklep, agencja hostess czy też większa korporacja.

Większość studentów dorabia jako kelnerzy albo pomoc w sklepie. Dużym plusem jest na pewno to, że taka praca daje możliwość zarobienia w dogodnych dla studenta godzinach i nie musi on opuszczać zajęć. Aby znaleźć taką pracę, najlepiej wydrukuj swoje CV i przejdź się po lokalnych kawiarniach i sklepach z zapytaniem o etat.

Niektórzy studenci już podczas studiów zdobywają doświadczenie w dużych firmach lub korporacjach. Taki rodzaj zatrudnienia gwarantuje zwykle dość wysokie zarobki.

Istnieje jeszcze inna opcja, która może być dobra dla studentek, mianowicie praca jako hostessa. Plusem są z pewnością elastyczne godziny pracy oraz atrakcyjne zarobki. Jeżeli interesuje Cię taki sposób zarabiania, lokalna agencja hostess powinna mieć na swojej stronie aktualne ogłoszenia o pracę.