AleBrowar – Single Hop HBC 342 14°blg 5,8%ABV 70IBU

Cena: 7,50zł

Kolor: Jasno żółty, wręcz ciemno słomkowy, opalizuje.
Piana: Średnio pęcherzykowa i obfita. Dość trwała. Lacing delikatny.
Zapach: Aromat dość czysty, chmielowy. Głównie dominują nuty ziołowe i przyprawowe. Cytrusowość obecna jednak na dalszym planie.
Smak: Goryczka całkiem solidna. Niestety o zdecydowanym trawiastym charakterze. Dość mocno zalega. Piwo jest mocno wytrawne. Brak mu podbudowy słodowej, która kontrowałaby goryczkę.
Wysycenie: Odpowiednie.
Opakowanie: Etykieta w całkowicie odmiennym klimacie niż reszta piw AleBrowaru. Pomimo tego mi się podoba. Kapsel firmowy.
Komentarz: Single Hopy to zazwyczaj bardzo ciekawe piwa. Pozwalają wyczuć profile aromatyczne oraz smakowe poszczególnych chmieli. HBC 342 niestety niczym pozytywnym mnie nie zaskoczył. Ot mocno nachmielony oraz odfermentowany ale.

AleBrowar – Single Hop HBC 430 14°blg 5,8%ABV 70IBU

Cena: 7,50zł

Kolor: Miodowy, opalizujący – minimalnie ciemniejszy niż w 342. Może nie powinienem o tym pisać bo niby czemu miałby się różnić, lecz sam pamiętam serie single hopów Mikkellera w których barwa się różniła pomimo niezmiennych parametrów.
Piana: Średnio pęcherzykowa i obfita. Nieznacznie szybciej opada lecz może być to kwestią nalewania.
Zapach: Aromat zdecydowanie ciekawszy oraz intensywniejszy niż w wersji 342. Pojawia się nieco owoców tropikalnych.
Smak: Goryczka na podobnym poziomie. Nadal nieco trawiasta lecz mniej zalegająca.
Wysycenie: Na średnim poziomie.
Opakowanie: jw.
Komentarz: HBC 430 zdecydowanie bardziej mi smakował. Nie zmienia to faktu, że nadal jest to mocno średnie piwo. Zdecydowanie wolę single na sprawdzonych odmianach.