Okres zimowego szaleństwa na stokach i w Góralskich chatach dobiega końca. Czas pomyśleć o darmowej alternatywnej rozrywce, by móc zaoszczędzić parę groszy na letnie wakacje. Z pomocą przychodzą nam darmowe gry online, które dobrze znany z telewizyjnych reklam oraz Internetowego spamu. Jeśli chcesz znaleźć interesującą produkcję dla siebie bądź Twoich najbliższych to wystarczy odwiedzić pierwszy, lepszy Portal poświęcony grom MMORPG.
Zadajesz sobie pewno pytanie czym się sugerować podczas wyboru odpowiedniej gry, postaram się pomóc, jako doświadczony gracz mam trochę praktyki w tej dziedzinie. Pierwszym elementem na jaki należy zwrócić uwagę jest firma, która zajmuje się produkcją oraz wydawnictwem, nie kiedy może być tak że za produkcję odpowiada Koreańska bądź Chińska niszowa korporacja a Europejskie giganty takie jak GameForge bądź gPotato, kupują ją za grosze i wciskają niczego nie świadomym Polakom.
Oprócz marki i renomy liczy się także system mikro płatności, nie ulega wątpliwością że darmowe gry nie istnieją, są to tylko produkcje pozbawione miesięcznego abonamentu kosztem płatności otrzymywanych za zakup wirtualnej waluty do sklepiku w grze, przedmioty pozyskane w ten sposób ułatwiają rozgrywkę i przynoszą tym samym większa frajdę z zabawy.
Plagą w grach MMORG, zarówno darmowych jak i płatnych są firmy Chińskie zajmujące się zdobywaniem wirtualnych przedmiotów w nielegalny sposób, zazwyczaj przy użyciu odpowiednich programów, zwanych botami. Pozyskane przedmioty, walutę sprzedają za realną gotówkę, tym samym niszcząc rynek handlu panujący w grze, poprzez wzrost inflacji.
Jak widzisz nie wystarczy wybrać pierwszą lepszą produkcję, z kategorii darmowe gry, należy wcześniej dokonać szeroko zakrojonej analizy i wywiadu środowiskowego na forach. W ten sposób dowiesz się czy dana gra jest warta Twojej uwagi czy też lepiej jest ją omijać szerokim łukiem.