Wędzonka z dodatkiem pianek mashmallow, pędów sosny oraz ziaren kawy.

7%ABV Cena: 24zł (500ml)

Kolorem piwo przypomina mi klasyczne Brown Ale, przy czym zachowało całkiem niezłą klarowność. Bardzo ładnie prezentuje się beżowa piana o nadzwyczajnej wręcz trwałości – towarzyszyła mi właściwie aż do ostatniego łyku.

Jak wędzonka to przede wszystkim spora ilość dymu oraz słodyczy rodem z Whisky. Nie brak jednak nutek mocno palonej kawy, kakao oraz ziołowej chmielowości pochodzącej od Columbusa. Całość jednak nie obezwładnia, raczej plasuje się na średnim poziomie intensywności.

Smak jednak okazuje się zdecydowanie agresywniejszy. Przede wszystkim za sprawą solidnej sosny która podbija dymny charakter, wnosi sporo żywic i sprawia, że całość smakuje nieco jak syrop na kaszel. Od tego ostatniego na szczęście piwo odróżnia się wyraźną kawą oraz nieco sztuczną słodyczą pianek. Całość jednak zaskakująco lekka i pijalna, zupełnie nie zdradzająca woltażu.

Dziwne, lecz z pewnością ciekawe to piwo. Połączenie cukrowych pianek z kawą może nie dziwi, ale mocne podrasowanie pędami sosny nadaje niecodziennego efektu. Jedno jest jednak pewne – to zdecydowanie pozycja dla fanów wszelakich Smoked Beers.