Jest to angielskie Barleywine warzone jedynie raz w roku. Chmielone odmianami Pilgrim, EKG, Bramling Cross i First Gold, fermentowane zaś nie tylko drożdżami piwowarskimi, lecz także winnymi.

27°blg 13%ABV 45IBU Cena: 33zł

Piwo charakteryzuje się ciemnorubinową barwą kojarzącą mi się z mocnymi koźlakami. Równie zbliżona jest do nich niesamowicie obfita, gęsta i lepka piana – na pierwszy rzut oka w życiu nie pomyślałbym, że mam do czynienia z tak mocnym trunkiem.

Aromat jednak szybko stawia na nogi. Dominuje tu kukurydza, słodowość oraz wyraźne, miodowe utlenienie (na szczęście gryczany). W skrócie to takie typowe, włoskie doppio malto. Całość nieco ratuje przyzwoite wkomponowanie procentów.

W smaku dalej mamy chlebowo-biszkoptowy szał. Całość jest niesamowicie słodka i wyklejająca bez jakiejkolwiek kontry ze strony chmielu. Nawet lekki alkohol oraz zbożowa kwasowość nie są w stanie przeciwstawić się ulepkowej pełni.

No najlepiej niestety nie wypadło. Lubię klasyczne, ciężkie wersje Barleywine, lecz zdecydowanie zabrakło mi tutaj jakichkolwiek nut kwiatowych, ziołowych, czy też dłuższego posmaku. Fajne żeby podzielić się ze znajomym, jednak sam bym się na półlitrową butelkę nie porywał.