Jest to RIS warzony z dodatkiem karmelu i czekolady, chmielony odmianami Cascade oraz Simmit.

11,5%ABV Cena: 19zł (330ml)

Kolor wyraźnie jasny jak na styl, ewidentna klarowność. Ładna, beżowa piana – utrzymuje się długo, przy czym łatwo daje się wytworzyć na nowo.

Aromat wręcz obezwładnia przecudowną, gorzką czekoladą. Na tym jednak nie koniec. Pojawia się mleczność, która w połączeniu z palonym cukrem i karmelem daje efekt Werther’s Original, lody bakaliowe, orzech włoski oraz subtelna owocowość (kandyzowana).

W ustach, dzięki niesamowicie gorzkiemu kakao pojawia się efekt suchości. Łagodzi go jednak wyklejająca kubki smakowe mleczność. Czekolada, cappuccino, lekko przypieczone ciasto – wszystko to niesamowicie intensywne. Właściwie ciężko wśród tego doszukać się jakichkolwiek negatywnych nut alkoholu.

Bombowa pozycja i spore zaskoczenie – oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Niesamowita gładkość oraz moc doznań kojarzy mi się z kooperacyjnego piwa Buxton i Omnipollo czyli Yellow Belly Sundae. Az ciężko coś dodać, po prostu musicie spróbować, tym bardziej, że cena jest na prawdę prześmiesznie niska.