Gry losowe są bez wątpienia bardzo popularne. Inwestując niewielką kwotą na kupon, istnieje możliwość wygrania ogromnych pieniędzy. Z tego powodu wiele osób gra w gry losowe regularnie. Do najpopularniejszych gier nalezą bez wątpienia loterie Totalizatora Sportowego.

To właśnie kupując zakłady w tym przedsiębiorstwie, istnieje możliwość wygrania największych pieniędzy. Z tego powodu kolektury lotto znajdują się w każdej większej miejscowości. Ze względu na popularność gier tego typu wiele osób obstawia zawsze te same liczby lub próbuje znaleźć system na wygranie. Jednak o zwycięzcy decyduje wyłącznie los. Prawdopodobieństwo wygrania najwyższej nagrody jest takie samo w przypadku grania systemem, jak i wyboru liczb przez komputer. Na popularność tej formy rozrywki wpływa również niewielka cena jednego zakładu. Opcja ta jest, więc dostępna absolutnie dla wszystkich.

Popularność gier losowych utrzymuje się na stałym i wysokim poziomie. Możliwość wygrania wielkich pieniędzy bardzo mocno oddziałuje na wiele osób.