Porter warzony z dodatkiem wanilii, ziaren kakao oraz 7 różnych kaw z palarni Dark Woods. Zostały one dodane na 3 różnych etapach produkcji piwa.

5,4%ABV Cena: 14zł (330ml)

Barwą piwo bardziej przypomina lekkie Stouty, niż klasyczne portery. Jedynie przy krawędzi szkła dostrzec można ciemnobrązowe przebłyski. Jasnobeżowa piana nie oszałamia swą objętością oraz trwałością. Pozostawia jednak miłe dla oka, gęste ślady na ściankach szklanki.

W aromacie oczywiście niepodzielnie panuje kawa. Jest jednak zaskakująco złożona. Oprócz dość klasycznych nut jak orzechy włoskie, odrobina tytoniu oraz czekolady, znalazło się miejsce dla przypraw takich jak wanilia i goździk oraz subtelnej owocowości w postaci czarnej porzeczki.

Smak jedynie potęguje te doznania. Pozorna deserowość pochodząca od słodkiego kakao została idealnie skontrastowana odrobinę paloną wytrawnością. Żadna ze składowych nie przyćmiewa nazbyt pozostałych – po prostu balans, balans i jeszcze raz balans.

Prześwietny, lekki porter, który dzięki swej kawowej mocy z powodzeniem może zastąpić poranną „małą czarną”. Niski ekstrakt w najmniejszym stopniu nie uczynił piwa wodnistym, za to sprawił, że Common Grounds o 8:00 rano nie zaprowadzi nas powtórnie do łóżka. Świetne piwo w śmiesznej cenie.