Old Ale, TOP50 wg. RateBeer w swoim stylu (17 pozycja, wyżej znajdują się wersje Reserve Barrel Aged Whiskey i Bourbon).

11,8%ABV Cena: 27zł (355ml)

Barwę określiłbym jako ciemno miodową (gryczany), lekko opalizującą. Bardzo niechętnie tworząca się piana opada dość szybko do milimetrowej warstewki, a następnie nikłego krążka, co przy tym woltażu można wybaczyć. Niechętnie oblepia ścianki szklanki.

W aromacie dominują nuty zbożowe (grainy) oraz mocnego, miodowego utlenienia. Całość nieprzyjemnie karmelowo słodowa, mdła a przy tym pusta.

Niestety podobnie ma się sprawa smaku. Jest niesamowicie jednowymiarowy i nudny. Po prostu mocny, stary Ale. Jedyną pozytywną cechą jakiej się doszukałem to bardzo zgrabnie zamaskowane procenty. Jednak ukrycie ich pod sporą dawką nużącego karmelu nie jest jakimś wybitnym osiągnięciem.

Co tu dużo mówić – spore rozczarowanie. Ogólnie większość typowych Old Ale bez leżakowania w drewnie jest dla mnie dość nudna. Pomimo tego można niejednokrotnie natrafić na prawdziwą perełkę. To piwo jednak nią zdecydowanie nie było.