Imperial India Pale Ale z dodatkiem ananasa, chmielone odmianami Premiant, Columbus i Citra.

17°blg 8,5%ABV 47EBU Cena: 17zł (330ml)

Żółta, słoneczna barwa oraz bardzo mocne, kojarzące się z pszenicą zmętnienie do którego przyczynił się zapewne dodatek owocu. Piana dość szybko redukująca się do milimetrowej warstewki, lecz pozostawiająca na pocieszenie masę lacingu.

Aromat bardzo rześki, oczywiście owocowo-chmielowy. Sporo tu cytrusów takich jak grejpfrut i mandarynka, nie brak też tropików w postaci ananasa, mango i marakui. Całość wieńczy szczypta czeskiej ziołowości zestawiona z odrobiną amerykańskiej żywiczności. Procentów brak.

W smaku mamy kontynuację owocowej chmielowości. Goryczka jednak nie atakuje tak jak ma to miejsce w większości podwójnych IPA’s, jest wyraźnie stonowana, uładzona. Tu także nie potrafię się oszukać woltażu, choć przyznam, że całkowitego ogrzania piwo nie doczekało.

Sitis to zdecydowanie nowofalowa interpretacja Double IPA której blisko do wszelakich Vermont/New England IPA. Maksymalne skoncentrowanie się na owocowości kosztem goryczki pozytywnie obija się na pijalności. Bardzo udana i na szczęście nie przekombinowana kooperacja.