Jak się dostać w Pireneje?

Każda wycieczka rozpoczyna się od podróży jakimś środkiem komunikacji. Należy go ustalić dość wcześnie, by nie mieć problemów z zarezerwowaniem dla siebie biletów. Czym zatem można się dostać w takie Pireneje i jak najlepiej to zrobić?

Po pierwsze – samolotem. Oczywiście nie ma takich bezpośrednich lotów, które dostarczyłyby turystę do samego podnóża gór, a z samej Polski ciężko jest też dolecieć jednym ciągiem do samej Hiszpanii czy Francji. Najlepiej przesiąść się w Anglii i w taki sposób dostać się do wymarzonego pasma górskiego. Ile kosztuje tego rodzaju lot? Jego ceny mogą być bardzo różne – od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Trzeba po prostu polować na okazje.

Oczywiście w Pireneje można też się dostać przy pomocy własnego samochodu. Dla niektórych będzie to najwygodniejsza opcja, jednak taka podróż potrafi potrwać bardzo długo. To, co na pewno zadowoli kierowców, to stan dróg dochodzących do Pirenejów. Są one naprawdę świetnie utrzymane, dlatego rzadko kiedy dochodzi na nich do wypadków.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje