Przenośniki w dużych zakładach

W przeszłości, w małych i dużych fabrykach, główną siłę napędową stanowili robotnicy, którzy odpowiadali za transport materiałów czy gotowych produktów przemysłowych. Wraz z rozwojem technologii siłę człowieka zaczęły wypierać maszyny specjalistyczne, dedykowane do różnego zakresu prac bądź zautomatyzowane rozwiązania, optymalizujące wydajność pracy.

Jednym z rozwiązań w zakresie automatyki są przenośniki, które transportują różne materiały z jednego punktu do drugiego. Prostym przykładem mogą być taśmy pomagające transportować zamówienia przy kompletowaniu towarów. Pracownicy zajmujący się zbieraniem konkretnych produktów występujących w zamówieniu otrzymują na taśmie pakunek, do którego dane zamówienie ma trafić. Po zebraniu wszystkich rzeczy z listy zamówienia – paczka jest na przenośniku przekazywana dalej.

W dalszej kolejności przenośniki takie paczki powinny dostarczyć do osoby zajmującej się weryfikacją, czy wszystko, co się w niej znajduje jest zgodne z zamówieniem. Jeżeli tak – pracownik zabezpiecza paczkę i przekazuje ją do wysyłki.

słowa kluczowe: Primacon przenośniki rolkowe, przenośniki Primacon, przenośniki rolkowe Primacon, przenośniki spiralne Primacon, yalung kang