Puzzle Station

Puzzle Station? Dziwna nazwa. Kojarzy się z PlayStation, a to przecież PC… A może to właśnie o to chodzi? Konsola Sony w powszechnym mniemaniu uchodzi za sprzęt dający wiele satysfakcji grającemu – miodne bijatyki, nieskomplikowane platformówki, bajecznie kolorowe japońskie RPG-i i owa magia, której brak wielu blaszakowym produkcjom. Czyżby więc o to chodziło? Może…
A nawet bardzo może! Puzzle Station już w oryginale zostało pomyślane jako program, który będzie zabawiał komputerowych graczy. Na bok pójdą wielostronicowe instrukcje a la Flight Simulator, na bok pójdą nieżyciowe interface’y czy hardcore’owe strategie niezbędne do zakończenia zabawy na poziomie „easy”. Oto bowiem pojawi się gra prosta, nieskomplikowana niczym budowa atomu wodoru, a zarazem grywalna niczym Tetris czy Arcanoid. Wirtualna łamigłówka.
Ale do rzeczy. Przygotowana przez mało znaną w Polsce firmę Ninaj Games (mnie to brzmi jak Ninja Games, ale skoro materiały prasowe tak chcą…) Puzzle Station będzie niedrogą propozycją dla wszystkich tych, którym nieobce jest logiczne myślenie. W tej dość zakręconej układance równo 100 poziomów zostało rozplanowanych na 10 światów i 2 tryby rozgrywki (arcade i puzzle). Bogata szata graficzna (bardzo kolorowa – zupełnie jakby to było Playstation), kozacki język (tylko nie bierzcie tego dosłownie) i uproszczony interface przyczyniają się, wedle zapowiedzi, do zwiększenia atrakcyjności programu. A przy okazji – do zapewnienia mu popularności w biurach i na uczelniach, a więc w miejscach, gdzie szybkość procesora nie pozwala na zainstalowanie Blair Witch Project.
Oczywiście można się zastanawiać, czy tego typu produkty mają szansę powodzenia na naszym jakże skomplikowanym poletku growym… Wydaje mi się jednak, że owszem. Im więcej gier, tym lepiej, bo i większy wybór mamy. Ja sam z ciekawością przyjrzę się Puzzle Station, a nie dziwiłbym się, gdyby i paru innych WIG-owców, miast analizować w pracy skomplikowane statystyki sprzedaży, kontrakty z dużymi firmami czy też powoli zmieniające się newsy z produkcji Horizons, zajęło się właśnie układaniem puzzli. Fajnie będzie – jak zwykle zresztą :).