Siren & Cigar City & Grassroots – Neither Imperial IPA 8,3%ABV

Cena: 19zł
Temperatura serwowania: okolice 10°C

Kolor: Barwa ciemnego złota, lekko wpada w pomarańcz. Delikatnie opalizuje.
Piana: Średnio obfita, drobna i dość trwała. Opada do cieniutkiej warstewki jednak towarzyszy w tej postaci do samego końca. Bardzo gęsto osiada na szkle.
Zapach: Fenomenalny aromat ujawnia się już po uchyleniu kapsla. Potężna dawka cytrusów (grejpfrut, kwaśna pomarańcza) została zmieszana z ziołową trawiastością. Po ogrzaniu ujawniła się lekka słodycz (ananas) doprawiona sporą dawką żywicznej lupuliny.
Smak: Goryczka spora, zdecydowanie bardziej ziołowa niż bym się tego mógł spodziewać. Wyjątkowo jednak nie jest to w najmniejszym stopniu nieprzyjemna „słomianość”. Miodu niestety nie wyczułem lecz całość jest mocno wytrawna w czym upatrywałbym jego udział. Słodkości typowej dla dodatku kukurydzy również nie stwierdziłem, za to na finiszu ujawniła się delikatna kwaskowość. Alkohol kompletnie nieobecny.
Wysycenie: Na średnim poziomie, dość drobne – jak najbardziej odpowiednio dopasowane do stylu.
Opakowanie: Etykieta w stylu Siren Craft Brew całkiem trafia w moje gusta. Martwi jedynie brak jakichkolwiek informacji poza zawartością alkoholu (jest miód w składzie lecz chetnie poznałbym ekstrakt oraz IBU). Kapsel z logo.
Komentarz: Świetne, bardzo pijalne IIPA. Dość rzadko zdarza się aby goryczka o mocno trawiastym profilu smakowym wyszła całkiem smacznie. Zdecydowanie jest to solidna pozycja. Tym niemniej nie jestem do końca przekonany czy cena jest aby adekwatna do tego co smakowo oferuje piwa (wiadomo, że kolaboracja robi swoje). Polacy nauczcie się robić w końcu dobre DIPA. Macie od kogo.