Wykorzystanie podestów ruchomych

Każdy dom, blok czy jakikolwiek budynek z biegiem czasu się starzeje. Z zewnątrz zużywa się elewacja, zaczyna odpadać tynk lub inne elementy. Znaczący wpływ na to zjawisko mają warunki atmosferyczne, w szczególności opady deszczu i wiatr. Przychodzi zatem moment, kiedy taki obiekt należy poddać remontowi.

W celu wykonania remontu potrzebne są niezbędne materiały oraz narzędzia. Zważając na to, że budynki są często wysokie to do prac na wysokościach stosuje się dedykowane do tego podesty. Standardowo prace remontowe wykonuje się na rusztowaniach, które są w stanie pokryć całą szerokość i wysokość danej ściany. Wymagają one jednak czasu, zanim zostaną oddane do użytku, ponieważ muszą zostać złożone, a po wykonanej pracy – rozłożone.

Innym rozwiązaniem są podesty ruchome, ponieważ nie trzeba ich składać, ani rozkładać. Są łatwe w przetransportowaniu i można w nich regulować wysokość prac. Wadą jest jednak to, że w przypadku dużych budynków wykorzystanie takiego podestu może okazać się niewystarczające.

kluczowe słowa: Audyt wewnętrzny GHP, GMP, HACCP – poradnik praktyczny, Pomiary metodą Tegova, Przyczepka samochodowa WNP Suski, decyzja deklaratoryjna