W ostatnim czasie bardzo wiele musi się o piwach rzemieślniczych. Wśród osób, które ogólnie znają się na piwowarstwie panuje pogląd, że jeśli ktoś raz spróbował takiego piwa, już nigdy nie będzie chciał wracać do piw przemysłowych. Dlaczego? Ponieważ smak piwa rzemieślniczego to prawdziwe bogactwo nut, których trudno doszukać się w produktach z wielkich browarów.

Nic więc dziwnego, że piwa rzemieślnicze w pubie to coraz częstszy obrazek. Ludziom takie piwa po prostu smakują. Cieszą się ich smakiem i potrafią go docenić. W końcu każde takie piwo powstaje według autorskich receptur i jest prawdziwym smakowym rajem. Co więcej, w ludziach odzywa się tradycjonalizm i przywiązanie do regionu. Sięgają więc po piwa regionalne, żeby pokazać, swoje przywiązanie do rodzimych produktów.
Smak piwa rzemieślniczego jest niepowtarzalny. Żadne piwo przemysłowe nie jest w stanie go podrobić czy zastąpić. I bardzo często jest tak, że Ci którzy nie lubią piw wielkich koncernów, w rzemieślniczych się zachwycają.