Gitara akustyczna (może w Twoim przypadku będzie to gitara klasyczna lecz zaprezentowane metody tak samo dla Ciebie są do zastosowania) stała się wreszcie Twoją własnością, ale o dziwno bez ćwiczeń nie jesteś w stanie na niej brzdąkać?

Faktem jest, że jedynie bycie właścicielem gitary z automatu wszystkiego nie załatwia ? trzeba nauczyć się jak na niej poprawnie ćwiczyć, żeby oglądać prawie natychmiastowe efekty. O tym dokładnie będzie w tym króciutkim pości.
Cel – po co potrzebna Ci gitara akustyczna / klasyczna

Początkowym krokiem jest określenie jak i co zamierzasz grać – tzn. czy zamierzasz grać telewizyjne przeboje przy ognisku lub funkowe rytmy.

Gdy Twój wybór to gitara akustyczna to z pewnością bardziej skłaniasz się teraz ku graniu chwytów. Jakkolwiek by nie było musimy na początku określić co i w jaki sposób pragniemy grać.
Droga

Jak już określimy gdzie pragniemy dojść to musimy wybrać optymalną drogę. Jak zamierzasz na akustyku grać chwyty to będziesz w inny sposób praktykować niż gdybyś chciał grać „enter sandman” na gitarze elektrycznej.

W tym miejscu potrzebne będą Ci kursy gitarowe czy nauczyciel – trzymając się powyższej metafory: ktoś, kto wskaże Ci poprawną drogę. Z tej właśnie przyczyny utworzyłem moją stronę i wydaję szkółki gitarowe.

Jeśli chcesz grać szlagiery to z całą pewnością potrzebujesz nauczyć się chwytów gitarowych. Tak więc to będzie droga, którą wybierzemy w tym przypadku.
Realizacja

Teraz wiemy w jaki sposób i co chcemy grać oraz jakim sposobem do tego dojdziemy.

Czeka nas trzeci krok – praktyka! Gitara akustyczna sama w sobie nie nauczy Cię grać – potrzebujesz stosować właściwe ćwiczenia i ćwiczyć je systematycznie, a rezultaty muszą przyjść.

W tej chwili znowu potrzebny jest kurs bądź nauczyciel. Nie ma co konstruować koła po raz kolejny i metodą prób i błędów szukać skutecznych ćwiczeń, lepiej wysłuchać kogoś, kto już doszedł tam gdzie my chcemy dojść.

Reasumując: gitara akustyczna bądź gitara klasyczna to naprawdę cudowne instrumenty, ale trzeba włożyć wysiłek, po to by to piękno z nich umieć wydobyć. Poprzez podejście „z głową” do ćwiczenia możesz w niedługim krótkim okresie czasu osiągnąć dobre efekty ? sekretem jest właściwy dobór ćwiczeń i nie popełnianie popularnych błędów.

Tak więc chwyć gitarę do ręki i zacznij grać. Zapamiętaj, że efekty nie pojawią się jutro czy pojutrze, ale też nie trzeba na nie wyczekiwać siedem lat. Powinieneś widzieć z tygodnia na tydzień zauważalne efekty. Życzę Ci dobrych rezultatów ? podwiń rękawy i do ćwiczeń! Każdy może sprawnie grać na gitarze.