Jeśli Twoje dziecko urodziło się późną wiosną lub latem, to istnieje duża szansa, że pogoda będzie dobra, i że imprezę urodzinową uda się zorganizować na wolnym powietrzu. To naprawdę dobra wiadomość, gdyż imprezy plenerowe dla dzieci są najlepszym rozwiązaniem. Jakie są ich zalety? Nie trzeba wiele sprzątać, gdyż wystarczy kupić jednorazowe naczynia. Nie będzie też bałaganu w domu. Na ogródku można zorganizować wiele atrakcji – basen z wodą, trampoliny. Ciekawym rozwiązaniem są też zamki dmuchane.

Nie trzeba od razu kupować dmuchanego zamku, choć w sprzedaży są także mniejsze wersje do prywatnego użytku, bez konieczności korzystania z kompresora. Wystarczy wynająć zamek dmuchany u jednej z firm organizujących imprezy urodzinowe. Cena zależy od rodzaju i wielkości zamku. Koszt nie przekracza zwykle jednak paruset złotych.

Zamki dmuchane dostarczają dzieciom bardzo dużo rozrywki. Można z nich zjeżdżać, skakać na nich. Każdy uczestnik imprezy urodzinowej będzie mógł spożytkować na nich wielkie pokłady energii. Każdy rodzic wie, że atrakcje, które wymagają ruchu są dla dzieci najlepsze. Nie dość, że zapewniają dzieciom solidną dawkę aktywności fizycznej, to powodują, że po urodzinach dziecko nie będzie już miało siły na psoty. A urodziny koleżanki lub kolegi staną się niezapomnianym wydarzeniem.